Azerbaijan
Open Panel
assam logo 200

ASSAM®

The Association of Justice Defenders

Strategic Studies Center

Rate this item
(0 votes)

Name Of Association:

Article 1. Name Of Association; “THE JUSTICE DEFENDERS STRATEGIC RESEARCH CENTER ASSOCIATION”; 

 Its short name is “ASSAM”.

HEAD OFFICE AND BRANCHES OF THE ASSOCIATION: Article 2. The Association's (ASSAM) Headquarters is Istanbul. ASSAM can open branches and representative offices at home and abroad, establish platforms and become a member of established platforms.

It can be a member of the top organizations, federations and confederations formed by federations at home and abroad. Can establish associations abroad, can become a member of established associations.

 AIMS OF THE ASSOCIATION:

 Article 3. THE JUSTICE DEFENDERS STRATEGIC RESEARCH CENTER ASSOCIATION;

ASSAM’s aim: To carry out intellectual studies and establish required institutions to gather Islamic countries under a common will; and to ensure developing the necessary principles of these institutions  for maintain the welfare of Muslim nations, the continuation of established states, and the justice domination with establishment of peace in the world; which will lead to emergence of the Islamic countries as a superpower to the world political stage.

Tuesday, 07 July 2020 00:00

Türkiye Libya'da Neden Askeri Üs Kurmalı ?

Written by
Rate this item
(0 votes)

Denizlere Hâkim Olan Dünyaya Hâkim Olur.”

Barbaros Hayrettin Paşa

Kıbrıs, 1 Ağustos 1571’de II. Selim’in padişahlığı döneminde Osmanlılar tarafından fethedildi. O tarihlerde ada İstanbul, Suriye ve Mısır arasında işleyen Türk gemilerine karşı saldırı üssü gibiydi. Bölge ticaretinin kontrolü için Kıbrıs’ı almak şarttı.

Rate this item
(0 votes)

15 Temmuz deyip geçmeyin!

CHP ve yandaşlarının 15 Temmuz bir tiyatroydu vurgusunu sıradan bir mesaj gibi asla görmeyin.

Thursday, 25 June 2020 00:00

SİSİ’nin Tehdidi Ne Anlama Geliyor?

Written by
Rate this item
(0 votes)

Türkiye’nin Libya’ya verdiği askeri destekle hezimete uğrayan darbeci Hafter’in destekçilerinden Mısır’ın darbeci generali SİSİ; Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Fransa ile birlikte Mısır’ın gerek duyulması halinde ülke sınırları dışında askeri bir görevde bulunabileceği mesajını verdi.

Rate this item
(1 Vote)

The formats for Full Text and Abstract for 4th International Congress of ASSAM for Islamic Union are now available online.

Monday, 08 June 2020 00:00

ASRİKA'nın yeşeren umudu; LİBYA

Written by
Rate this item
(1 Vote)

ASRİKA! Osmanlıdan sonra gün yüzü göremeyen ASYA ve AFRİKA’nın yeni adı. Son yüzyıldır batının sömürgeci ayakları altında ezilmiş ve hala birçok yerinde Osmanlı Sancağının dalgalandığı öksüz kara parçası.

Saturday, 06 June 2020 00:00

Ömer Muhtarın Kemikleri Ne Haldedir Şimdi?

Written by
Rate this item
(0 votes)

Ömer Muhtar; Libya’nın yakın tarihinin hafızalara kazınmış en unutulmaz lideri. İtalyanların bir oldu bitti ile ele geçirdikleri Libya’da İtalyan askerilerine verdiği amansız mücadelenin ve bugünkü bağımsızlık mücadelesinin sembolü olmuş “Çöl Aslanının” ta kendisi.

Rate this item
(1 Vote)

SUAL-1; Libya’da ki son gelişmelere bakılınca, özellikle Vifak milislerinin Türk askeri tarafından eğitilmesi, Rusya'nın Hafter'e hava desteği sağlaması ve Türkiye'nin askerlerine saldırı yapılmaması yönündeki uyarıları. Sizce gelişmeler ne yönde olacak?

Thursday, 21 May 2020 00:00

Libya'daki Kaosun Baş Sorumlusu Kim?

Written by
Rate this item
(0 votes)

Libya’da ki kaosun başı NATO, gövdesi İSRAİL, RUSYA, FRANSA ayakları ise  BAE, MISIR VE SUUD’tur. Dolayısıyla çözüm bunlarsız olmalıdır. LİBYA’da NATO ile müşterek hareket doğru olmaz.

 Geçenlerde NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Libya Başbakanı Serrac'la telefonda görüşerek, "ittifakın Libya'nın savunma ve güvenlik kurumlarının inşasına katkı sağlamaya hazır olduğunu" belirtmiş. Teklifin meşru hükümetin darbeciler karşısında üstünlük sağladığı şu günlere denk gelmesi çok manidar. Sizce? 

 

Tuesday, 19 May 2020 00:00

Cihat Yaycı Markadır

Written by
Rate this item
(0 votes)

Akdeniz’in “bir zamanlar Türk Gölü olduğunu” söyler dururuz. Uzun yıllar bu söylem içi boş bir kavram olarak kulaklarımızda çınladı.

Page 1 of 14
Address: Marmara Mahallesi Hurriyet Bulvari No:110/H Beylikdüzü / İstanbul / 34524 / Turkey
Tel: +90 555 000 58 00 email: info @ assam . org . tr