• 5'inci Uluslararası Assam İslam Birliği Kongre Beyannamesi

  5'inci Uluslararası Assam İslam Birliği Kongre Beyannamesi

  Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongrelerinin amacı; İslam ülkeleri coğrafyası başta olmak üzere dünya siyasetinde güncel sorunlarla ilgili olarak akademik ve siyasal bir zemin üzerinde tespitler yapmak, İslâm ülkelerinin bir irade altında toplanması için gerekli müesseseleri ve bu müesseseler için gerekli mevzuat hakkında İslam dünyasına ve karar vericilere bir hal tarzı sunmaktır.

  devamı için tıklayınız
 • Filistin’in de Ordusu Olmalıdır!

  Filistin’in de Ordusu Olmalıdır!

  1946’dan beri aymazlık ve terörist girişimlerle Mescid-i Aksa başta olmak üzere Filistin topraklarını işgal eden İsrail’in işgalci girişimine dur demenin vakti gelmiştir ve geçmektedir. Çünkü İsrail açıkça, “İhtiyaç duyduğumuzda askerî harekât yaparız! Bize de kimse karışamaz ve İsrail'i kimse engelleyemez!” demektedir.

  Devamı için tıklayınız
 • ODA TV Çarpıtma Haberine Yönelik Basın Açıklaması

  ODA TV Çarpıtma Haberine Yönelik Basın Açıklaması

  Yüce Türk Milleti! Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği-ASSAM Ülkemiz ve Müslüman coğrafyası için birlik ve beraberliğe gidecek zorlu yolda taşları ilmek ilmek döşeyerek çalışmalarına devam etmektedir. Bu vesile ile ASSAM’ın ortaya koyduğu faaliyetlerini karalamak isteyen, batılı emperyalist sistemin ekmeğine yağ sürmek isteyen karanlık odakların hedefinde olduğu bir gerçektir.

  devamı için tıklayınız
 • Bahr-i Sefid Meselesi: Doğu Akdeniz Meselesine Güncel Bir Bakış

  Bahr-i Sefid Meselesi: Doğu Akdeniz Meselesine Güncel Bir Bakış

  ASSAM Başkan Yardımcısı Ersan ERGÜR tarafından kaleme alınan "Bahr-i Sefid Meselesi: Doğu Akdeniz Meselesine Güncel Bir Bakış" kitabı ASSAM yayınlarından çıkmıştır.

  devamı için tıklayınız
 • ASDER-ASSAM Seminerleri: “Türkiye Faiz ve Döviz Sarmalından Nasıl Kurtulur?”-Yiğit BULUT

  ASDER-ASSAM Seminerleri: “Türkiye Faiz ve Döviz Sarmalından Nasıl Kurtulur?”-Yiğit BULUT

  ASDER-ASSAM Seminerleri kapsamında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sn. Yiğit BULUT'un konuşmacı olarak teşrif ettiği “Türkiye Faiz ve Döviz Sarmalından Nasıl Kurtulur?” konulu e-semineri, ZOOM üzerinden ASSAM Başkan Yardımcısı Sn. Ersan ERGÜR’ün moderatörlüğünde icra edilmiştir.

  devamı için tıklayınız
 • İstanbul Sözleşmesine ASSAM Reddiyesi Ve Feshine Destek Beyannamesi

  İstanbul Sözleşmesine ASSAM Reddiyesi Ve Feshine Destek Beyannamesi

  Avrupa Birliğine giriş çalışmaları kapsamında AB uyum paketi kapsamında dünya genelinde var olan ve ülkemizde de maalesef yaşanmakta olan kadına karşı şiddetin önlenebilmesi için 2011'de İstanbul’da yapılan AB ülkeleri toplantısı sonrasında İstanbul Sözleşmesi adı altında bir sözleşme imzalanmış ve buna dayanarak 2012'de de 6284 Sayılı Kanun olan “Ailenin Korunması ve Şiddetin Önlenmesi”ne yönelik kanun çıkarılmıştır.

  devamı için tıklayınız
 • Bir Yılmaz Özdil Klasiği

  Bir Yılmaz Özdil Klasiği

  Doğru olması umurunda mı?/ Nasıl olsa yazdıklarına inanan okurları var!/ Yılmaz Özdil her zamanki gibi döktürmüş./ Hedef şaşırtmada üzerine yoktur./ Ne pahasına olursa olsun Erdoğan gitsin demiyor mu?/Özdil’e göre Erdoğan karşıtlığı noktasında herkes düşüncelerini ifade etmektedir./ Nereden çıkardınız darbe çağrısını?/ Darbecileri savunabilirsin, hatta evine alabilirsin./ Daha ilerisi yatağını yan yana serebilirsin.

  devamı için tıklayınız
 • Laiklik ve Demokrasinin Gölgesinde İslam Düşmanlığı

  Laiklik ve Demokrasinin Gölgesinde İslam Düşmanlığı

  1990 yılında Kara Harp Okulundan mezun olduktan sonra, modern dünyada modern bilimi savunan bir kuvvet komutanı “Atatürk Kimdir?” adlı bir metin yayınlatmıştı. Gittiği her denetlemede er ve erbaşından tutun tabur komutanına kadar tüm personele söyle bakayım “Atatürk kimdir?” diye sorardı.

  devamı için tıklayınız
 • 104 Emekli Ahmak Mı?

  104 Emekli Ahmak Mı?

  Yine bir gece yarısı bildirisi. Yine darbe hevesi, yine darbe heveslileri...Bitmedi güzel ülkemin güzel insanlarının kutlu yürüyüşlerinde destek yerine köstek olmaya çalışanları, ayaklarına pranga vurmak isteyenleri...Bitmedi güzel ülkemin ahmakları, hainleri, dangalakları...

  DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ
 • 104 Amiralin Muhtıra Gibi Bildirisi Asla Kabul Edilemez!

  104 Amiralin Muhtıra Gibi Bildirisi Asla Kabul Edilemez!

  104 Amiralin haddi aşan bildirisi maalesef muhalefetle koordineli yapılan demokrasi dışı bir girişimdir. Geçmişte yaşanan demokratik sisteme ve milli iradeye karşı organize edilen gece yarısı darbeleri çağrıştıran bir bildirinin alışılagelmiş darbeci zihniyetin çıkışını yansıtan bir şekilde gece vakti basına sunulması arkasında yatan darbe beklentisinin bir yansıması ve göstergesidir.

  devamı için tıklayınız
Neden ASSAM
Neden ASSAM
Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongreleri
ASSAM Uluslararası Hakemli Dergi
ASSAM Uluslararası Hakemli Dergi
Faaliyetlerimiz
Faaliyetlerimiz
Basın Duyurusu
Basın Duyurusu
ASSAM'ın Amacı
ASSAM'ın Amacı
ASRİKA Savunma Dergisi
ASRİKA Savunma Dergisi
Haberler
Haberler
Adnan Tanrıverdi Son Kongre Konuşması
Başkanımız Sn. Adnan Tanrıverdi'nin Son Kongre Konuşması
Filistin Özel
Filistin Özel
Yazarlarımız
Yazarlarımız
İslam Ülkeleri Çalışmaları
İslam Ülkeleri Çalışmaları