الأربعاء, 21 تشرين1/أكتوير 2020 09:50

Başkan Yardımcımız Ersan Ergür’ün Arap İstiklal Gazetesi Ropörtajı

كتبه
الجمعة, 09 تشرين1/أكتوير 2020 09:11

SADIKOV DEĞİL, “HAİNOV”

كتبه
قيم الموضوع
(1 تصويت)

Türk Milleti olarak, belki dünyanın diğer milletlerinden daha çok milliyetimizle övünmede ilk sıralardayız. Hamaseti seviyoruz. “Milli birlik ve beraberlik” deyimi, özellikle Cumhuriyetin ilk yılları ile 1980 Darbesinden sonra, günümüze kadar en çok kullanılan deyimler arasında yer aldı.  Türk olmakla övünürüz, bir 'Türk Askeri' olmakla da gurur duyarız ve bunun için çok da haklı sebeplerimiz vardır öyle ki; dünyanın herhangi bir köşesindeki mazlum "Türkler yardım için geldi mi" diye bekler; başka bir deyimle Türk olmak "Allah'ın yardımına vesile" olmak demektir. 

الأربعاء, 07 تشرين1/أكتوير 2020 14:47

Uçak Gemileri

كتبه
قيم الموضوع
(1 تصويت)

 

الجمعة, 02 تشرين1/أكتوير 2020 17:28

ERMENİSTAN – AZERBAYCAN SAVAŞI ÜZERİNE

كتبه
قيم الموضوع
(1 تصويت)

Ermenistan; 1992 Hocalı Katliamı ve devamındaki çatışmalarla, Rus Motorlu Piyade Birliklerinin de desteğini alarak, 600’ü aşkın Azerbaycan’lı soydaşlarımızı şehit etmiş ve Azerbaycan toprağı ‘Dağlık Karabağ’ı işgal etmişti. O tarihten beri Türkiye, Ermenistan hudutlarını her türlü ekonomik ilişkiye kapattığından, denize de  çıkışı olmadığından büyük bir iktisadi bunalım yaşamaktadır.

الخميس, 24 أيلول/سبتمبر 2020 14:23

غاية ASSAM

كتبه
قيم الموضوع
(0 أصوات)

الخميس, 24 أيلول/سبتمبر 2020 12:38

اتفاقية التطبيع الإسرائيلية - الإماراتية

كتبه
قيم الموضوع
(1 تصويت)

احتلت اتفاقية التطبيع الإماراتية الإسرائيلية التي تم الإعلان عنها في 13 أغسطس/ آب 2020 مكانها على المسرح التاريخي باعتبارها خيانة ترامب الثانية لدولة الإمارات العربية المتحدة التي تدعم "صفقة القرن" التي يتردد صداها في كل ركن من أركان العالم الإسلامي.

الأربعاء, 23 أيلول/سبتمبر 2020 16:31

مؤتمر ASSAM للوحدة الإسلامية الرابع: بيان

كتبه
قيم الموضوع
(1 تصويت)

عام

الغرض من مؤتمرات ASSAM الدولي للوحدة الإسلامية؛ تحديد المشكلات الحالية في السياسة العالمية، وخاصة في جغرافية الدول الإسلامية، على أساس أكاديمي وسياسي، لتوفير شكل من أشكال الدولة لصانعي القرار حول المؤسسات اللازمة لجمع الدول الإسلامية وفقًا للإرادة والتشريعات المطلوبة لهذه المؤسسات.

الثلاثاء, 22 أيلول/سبتمبر 2020 15:28

Halifelik Kurumu Nasıl Teşekkül Etmelidir?

كتبه
قيم الموضوع
(0 أصوات)

Günümüzde Vatikan; Katolik Hıristiyanlara ve İsrail Devleti de bütün Yahudilere liderlik etmeye çalışmaktadır. İstanbul’da bulunan Ortodoks Patrikliği de bir kısım Ortodokslara yardımcı olmaya çalışsa da bazı kiliselerin bağımsız olma çabaları nedeniyle Hıristiyanlar üzerindeki eski gücünü büyük ölçüde yitirmiştir.

Ne var ki Hıristiyanların bu kurumlarının birlik halinde davranmaları ve dayanışma içinde olmaları için hiç de küçümsenemeyecek rolleri vardır. Buna mukabil Müslümanların çoğunlukta olduğu İslam ülkelerinde tam bir başıboşluk ve kaos göze çarpmaktadır.

الثلاثاء, 22 أيلول/سبتمبر 2020 15:12

Meclis Uhdesindeki Halifelik Yeniden İhya Edilmelidir

كتبه
قيم الموضوع
(0 أصوات)

Lozan Anlaşmasının gizli maddelerinden olan Halifelik, Büyük Millet Meclisi’ndeki sert tartışmalardan sonra kaldırılmamış, meclis uhdesine alınmıştır. Fakat CHP yönetimi bu emrivaki sonrasında gerekli işlemleri yapmamış, Halifelik makamını fiilen ortadan kaldırmıştır.

الإثنين, 21 أيلول/سبتمبر 2020 14:36

غاية ASSAM

كتبه
قيم الموضوع
(1 تصويت)