Salı, 05 Haziran 2018 00:00

İbn Haldun Üniversitesi Mektubu

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

İBN HALDUN ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ TEZLİ PROGRAM ÜCRETLERİNDE KURUMUNUZ ÇALIŞANLARINA UYGULANACAK KISMİ BURSLULUK (İNDİRİM) ESASLAR!

 

Sivil Toplum Kuruluşunuzun üyelerinin ve 4. dereceye kadar akrabalarının Üniversitemizde lisansüstü programlarda öğrenim yapma tercihinde bulunmaları ve aşağıdaki koşulları sağlamaları halinde kendilerine, İbn Haldun Üniversitesinin belirlemiş olduğu lisansüstü program ücretleri üzerinden %50 indirimuygulanacaktır.

  1. İndirim,sadece Üniversitenin yüksek lisans tezli ve tezsiz programlarında geçerlidir.
  2. İndirimden yararlanılması için, Üniversitenin yüksek lisans programlarına kesin kayıt hakkı kazanılması gerekir. Buna göre, indirimden yararlanmak isteyen üyenin Üniversitenin belirlediği başvuru koşullarını sağlaması, sözlü ve/veya yazılı sınav değerlendirmesi sonucunda kesin kayıt hakkı kazanması zorunludur.
  3. Üyenin ve/veya 4. dereceye kadar akrabalarının, İbn Haldun Üniversitesi Lisansüstü Burs Yönergesi hükümleri çerçevesinde kısmi yada tam burslu olarak programa kesin kayıt hakkı kazanması halinde, kurum anlaşması kapsamında verilen %50 indirimden yararlanamaz. Ancak kazandığı kısmi burs miktarı %50'nin altında ise, kurum anlaşması kapsamında indirim %50 olarak uygulanır.
  4. İndirim, yüksek lisans tezli programlarda (dil ve/veya bilimsel hazırlık hariç) en fazla 2 yıl ve tezsiz programlarda ise, en fazla üç yarı yıl için geçerlidir.
  5. Üyenin ve/veya 4. dereceye kadar akrabalarının indirimden yararlanması için, kazandığı programın kesin kayıt tarihinde kurumla ilişiğini resmi olarak (Üye kayıt defteri, Üyelik belgesi vb.) ispatlaması gerekmektedir.
  6. Üyenin ve/veya 4. dereceye kadar akrabalarının kazandığı indirim hakkının kaybedilmesi hususunda İbn Haldun Üniversitesi Lisansüstü Burs Yönergesi hükümleri uygulanır.
  7. İşbu kısmi bursluluk teklifi sadece 2018-2019 eğitim öğretim yılı için kesin kayıt hakkı kazanan çalışanlar için geçerlidir.
  1. Yeterli kayıt sayısına ulaşılması durumunda öğrencilerin kurumu içerisinde de dersler yürütülebilir.
  2. Üyenin   burs   sonrası eğitim   ücretinin   kurum   tarafından   ödenmesi durumunda, faturalandırma kurumunuza yapılır.

 

ADALETİ SAVUNANLAR STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ DERNEGİ

Sayın yetkili,

Fikren bağımsız bir nesil yetiştirme hedefi ile sosyal bilimler alanında güçlü bir eğitim ve araştırma sistemi kuran İbn Haldun Üniversitesi, Lisan üstü tezli program ücretlerinde kurumunuz üyelerine ve 4. Dereceye kadar akrabalarına yönelik olarak kısmi burs imkanı sağlama kararı almıştır.

Kurumunuz üyelerine ve 4. Dereceye kadar akrabalarına uygulanacak kısmi bursluluk esasları, EK'teki yazımızda yer almaktadır.

Üyelerinizin yada 4.Dereceye kadar akrabalarının,kurumunuza sağladığımız indirimden yararlanarak, Üniversitemizin Eğitim Bilimleri, Sosyal Bilimler, Yönetim Bilimleri ve Medeniyetler İttifakı Enstitülerimizdeki lisansüstü programlara katılmalarını dilerim.

Diğer burs imkanları, programlar ve başvuru bilgileri için http://apply.ihu.edu.tr/ adresi ziyaret edilebilir.

 

 

Saygılarımla, 

Recep ŞENTÜRK Rektör

Okunma 1467 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 06 Haziran 2018 09:57
Yorum eklemek için giriş yapın