Perşembe, 04 Kasım 2021 16:27

Tarihin En Büyük İnsani Krizlerinden Birini Yaşayan Yemenli STK’larla İstişare Toplantısı

Yazan
Öğeyi Oyla
(4 oy)

Silahlı çatışmalar, hastalıklar ve açlıkla karşı karşıya olan Yemen’in sesini uluslararası toplumun gündemine taşımaya gayret eden Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle 3 Kasım 2021 tarihinde bir araya geldik. Hazar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ev sahipliğinde Yardım Kardeşliği Platformu iş birliğiyle düzenlenen programda ASSAM adına Başkan Yardımcımız Ersan Ergür Yemen’de yürüttüğümüz faaliyetler kapsamında bir konuşma yaptı.

 

Yardım Kardeşliği Platformu adına Şafak Sarı, İstanbul Kadın ve Kadın kuruluşları Derneği /İKADDER adına Funda Ozan Akyol, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları adına Adil Yarangümeli açış konuşması yaptılar.

Kızılay adına Yasir Feten, Yemen’in siyasi konjonktürünün de insani yardım çalışmalarını etkilediğini ifade ederek Yemen’e yönelik hizmetlerle ilgili bilgi paylaştı. Ayrıca İDSB, Gönüllüler, İHH temsilcileri kapsayıcı ve sürdürülebilir insani yardım hizmetlerinin planlanması konusunda deneyim ve önerilerini aktardı.

Yemen MEER Kadın Örgütleri Koordinasyon Kurulu Üyesi Budour Ceylan ve Türkiye'deki Öğrencileri Güçlendirme İsnad Derneği Başkanı Dr. Esmaa Al-Qurashi Yemen’in çığlığına ses verilmesini talep ederek, insani yardım alanında gıda, eğitim, yapı projeleri hakkında bilgi sunumu gerçekleştirdi.

 
     
 

 

Okunma 604 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 01 Aralık 2021 14:02