Haberler
Open Panel
assam logo 150

 ASSAM®

Adaleti Savunanlar

Stratejik Araştırmalar Merkezi

Derneği

Buradasınız:ASSAM Kurulları»Yayın Kurulu»Haberler»Yemen STK Buluşması (19 - 22 Şubat 2014)
Pazartesi, 24 Şubat 2014 00:00

Yemen STK Buluşması (19 - 22 Şubat 2014)

Yazan 
Öğeyi Oyla
(2 oy)
İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Yemen Buluşması İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Yemen Buluşması ASSAM Yemen'de

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği öncülüğünde STK'lar arasında işbirliği, karşılıklı fikir alışverişi ve müşterek problemlere müşterek çözümler üretebilmek adına nelerin yapılabileceğinin ortaya konulması amacıyla 19 - 22 Şubat 2014 tarihlerinde Yemen'in başkenti San'a'da gerçekleştirilen toplantılara ASSAM'ı temsilen Başkan Yardımcılarımızdan Ersan ERGÜR katılmıştır.

Türkiye'den çeşitli dernek ve kuruluşlardan 38, Yemen ve İslam Coğrafyasından STK ve kuruluşlardan 80 katılımcı olmuştur.

Konferans

 

Toplantının ana konusu İslam dünyasının dağınıklığı, parçalanmışlığı, ekonomik ve sosyal alanda yoksulluğu idi. Başkan Yardımcımız Ersan ERGÜR sunumunda ASSAM'ın kuruluş amacı ve çalışmalarını anlatmasıyla; İslam Devletlerini bir işbirliği etrafında birleştirmek, sonrasında Dünya siyasetinde bir süper güç haline getirmek fikri tüm katılımcıların ASSAM'a özel ilgi göstermesine sebep olmuştur.

ASSAM Takdim

 

Heyet ziyaret süresince Türk Büyükelçiliği, TİKA gibi yurtdışı temsilcilerimize ziyaret gerçekleştirmiş. Ayrıca Yemen'in önde gelen Dini önderlerinden Şeyh Abdülmecit ZİNDANİ'ye ve Genelkurmay Askeri Müsteşarı General Ali MUHSİN'e ziyaretler gerçekleştirerek birebir görüşmeler yapmıştır.

 

General Ali Muhsin

General Ali MUHSİN; daha önceki bir ziyarette ASSAM Başkanı Adnan TANRIVERDİ tarafından hediye edilen Osmanlı Arması önünde ASSAM Başkan Yardımcısı Ersan ERGÜR ve ASDER Başkan Yardımcısı Necmettin KELEŞ ile hatıra fotoğrafı çekilirken

Ortam

Yemen Çalışması Özet Bilgi
Okunma 2412 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 17 Mart 2014 20:59
Yorum eklemek için giriş yapın
Adres: Marmara Mahallesi Hürriyet Bulvarı No:110/H Beylikdüzü / İstanbul / 34524 / Türkiye
Tel : +90 555 000 58 00 eposta: info @ assam . org . tr