Cuma, 11 Eylül 2015 00:00

Gaye Vasıtayı Takdis Eder (2)

Yazan
Öğeyi Oyla
(2 oy)

 Gaye Vasıtayı Takdis Eder (2)

Türkiye bu günlerde terörün neden tırmandığını konuşuyor.

Bir çok sebep zikrediliyor. Fakat bana göre önemli iki sebebin ;İlki Türkiye’nin etrafında, özellikle Suriye’de cereyan eden olaylar, ikincisi HDP’nin 7 Haziran seçimlerinde aldığı sonuçtur.

 

SURİYE’DE Kİ GELİŞMELER

Esed ‘in bu güne kadar neden bertaraf edilmediğini hep düşünmüşümdür.

Çok sebep zikredilebilir; İran –Rusya ittifakı veya ABD-İsrail- AB ekseni gibi.

Ama bana göre bunların hepsi.

Çünkü; hiçbir eksen yek diğerini hesaba katmadan başarıya ulaşamaz. Öyleyse ortada herkese mavi bir boncuk dağıtan Yahudi şeytanlığı vardır.

Bazen sebepten sonuca, bazen de sonuçtan sebebe giderek gerçeği bulmak mümkündür.

Hazreti Ali (R. A. ) ne güzel buyurmuş.

“-Eğer Müslümanlar arasından hangi menhecin doğru olduğunu anlamak istiyorsan; Kafirlerin oklarının hangi yöne gittiğine bak…” çok bilgece bir söz …

Esed kendisine biçilmiş rolü henüz tamamlamamıştır. Esed’in Suriye’de oluşturduğu yönetimsel boşluk küresel güçlerin istediği bir husustur. Bu sayede Suriye’nin kuzeyinde PYD’nin kontrolünde, Kürt yönetimler oluşturulmaktadır. . .

İslam coğrafyasında kafirin okları yeni ittifaklar üzerinden arz-ı mev’uda yani;Büyük İsrail hedefine doğru gidiyor. Her ne kadar Büyük İsrail yerine Büyük Ortadoğu dense de.

90’lı yılların başından itibaren bölgemizde cereyan eden olaylara bakıldığında Büyük İsrail için makas değiştirildiğini görürüz., Saddam ve El Kaide bahanesi ile Irak, Afganistan ve Somali’nin işgali, Türkiye’de ayrılıkçı örgütün tavan yapan eylemleri ve 11 Eylül olayı .

Bu makas değişikliğine hizmet edecek yeni ittifaklar devreye sokuldu.

Yeni ittifakta önemli aktörlerden biri Şiiler diğeri ise Seküler Kürtlerdir…

Türkiye’de ve bölge ülkelerde Kürtler, yıllarca Kemalist rejim gibi rejimler eliyle psikolojik ve sosyolojik harbe maruz kaldılar. Adam yerine konulmadılar. İtilip kakıldılar. Katledildiler. Bu sayede ortaya -güya Kürt!- HDP, PKK, PYD, YPG gibi Marksist-Leninist örgütler çıktı. Bu örgütler halk üzerinde baskı kurup önce sekülerleştirilip bilahere Siyonistlerle ittifaka hazır hale getirildiler. . .

IRAK ve SURİYE’de DEAŞ veya DAİŞ üzerinden bir mazlumiyet ve mağduriyet oluşturularak yeni haritalar çizilmektedir. Yeni senaryonun kötü aktörü DAİŞ, iyileri ise PYD, YPG, HDP, PKK yapılmak istenmektedir.

Tıpkı yüzyıl önce Ermeniler ve Araplarla iyi ve kötü simgeler üzerinden yapılan ittifaklar gibi. Araplarla yapılan ittifak sonunda 14 milyonluk Arap alemi Osmanlı’dan koparıldı. Ermenilerle yapılan ittifakın hedefi, Fırat’ın doğusunu Büyük Ermenistan’a dahil etmekti.

Hatırlanacağı üzere Ermeni tedhişçisi Taşnak ve Hınçak örgütleri Doğu illerimizde ayaklanmış, Ruslarla savaşımızda bizi arkadan hançerlemişlerdi.

Emperyal güçler, Osmanlı’nın millet-i sadıka’sını (Ermenileri) bu örgütler aracılığı ile menfur emellerine alet ederek ayaklandırmış, sonrada sap gibi ortada bırakmışlardı.

Ermeniler üzerinden icra edilen bu oyun Kürtlerin iman ve feraseti sayesinde bozulmuştu. Kürtler, Türkler, Lazlar bütün Anadolu İslam halkları küffara karşı omuz omuza mücadele vererek doğu ve güneydoğunun bölünmesini engellemişlerdi.

O olaylar sonrası Osmanlı idaresi vaziyetin gereğini yapmış yüz binlerce Ermeni ölmüş, yüz binlercesi de göç etmek zorunda kalmıştı. Ermeniler, kendi dindaşları tarafından kötü bir oyuna getirilmişlerdi.

Emperyalizmin beyni Siyonizmdir. Siyonistler, 1 nci Dünya Harbinden önce birçok ittifaklar kurarak Osmanlıyı yıktılar ama Ermenilerle kurulan ittifak bu günkü teröre ve bölgemizde yaşanan diğer olayların açıklanmasında önemli bir nispettir.

O günlerde Ermeniler’le kurulan ittifak hedefe varmayınca, yaklaşık yüz yıl sonra kürt görünümlü fakat yine Ermeni menşeli bir örgüt sahaya sürülmüştür.

Merak edilen husus şudur. Kürtler, kripto Ermeni olan sözde (!) özgürlük mücadelesinin yanında olacaklar mı yoksa olmayacaklar mı? Şu an doğu illerimizde ekseriyetle bu tezgaha gelinmiş gibi gözükse de Kürtlerin çoğu hala birlikten yanadır .

Kürt kardeşlerimiz şunu çok iyi bilmelidirler ki geçmişte kendi dindaşlarını önce sahaya sürüp, sonra satan Siyonizm başlıklı Emperyalizm, Müslüman olan Kürtleri gözünü bile kırpmadan satabilir. Sonra olan Kürtlere olur.

Amaç Büyük İsrail’dir. Bu gaye (arz-ı mev’ud) için her şeyi kutsallaştırmış bir fikir var ortada. Ahlaksız ve acımasız. Gaye kesinlikle Kürtlerin büyük bir devleti olsun değildir. . Bu amaca hizmet ettiği sürece Kürtler iyidir, hoştur. Ama İşi bitince Ermeni’den daha kötü bir son Kürt kardeşlerimiz için kaçınılmaz olacaktır.

DEVAM EDECEK…

 

Okunma 4176 defa Son Düzenlenme Cuma, 11 Eylül 2015 15:33
Yorum eklemek için giriş yapın