Çarşamba, 17 Ekim 2018 00:00

2nci Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresi

Yazan
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

2inci Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresi 1-3 Kasım 2018 tarihinde WOW Kongre Merkezi'nde yapılacaktır.

 

ASSAM Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği; Müslüman milletlerin refahı, kurdukları devletlerin bekası, dünyada barışın tesisi ve adaletin hakimiyetinin, İslam ülkelerinin bir süper güç olarak dünya siyaset sahnesine çıkması ile mümkün olabileceği düşüncesinden hareketle 2013 yılında kurulmuştur.
ASSAM’ın amacı; Müslüman devletlerin; her biri için stratejik istihbarat etütlerinin oluşmasını, münferit ve müşterek iç ve dış tehdit değerlendirmelerinin yapılmasını, iç ve dış güvenlik plan esaslarının tespit edilmesini ve ortak bir irade altında toplanması için ihtiyaç duyulan müesseseler ve bu müesseselerin teşkilatlanma esas ve prensiplerinin oluşup gelişmesini sağlayacak fikri çalışmaları yapmaktır. ASSAM; bu amaçları tahakkuk ettirmek maksadıyla, Genel Merkez teşkilatlanmasını tamamlamış olup, raporlar hazırlamakta ve yurt içi ve yurt dışında bazı üniversite ve STK çatı kuruluşlarıyla birlikte seminerler, paneller ve sempozyum ve bir seri kongreler düzenlemektedir. ‘’ İslam Birliği için Yönetim Şekil ve Organları Mevzuatının Tespiti’’ konulu kongre, 2017 yılında başarıyla gerçekleştirilmiştir. 27 ülkeden binin üzerinde katılımcının olduğu kongrede 31 bildiri sunulmuştur. Kongre sonucunda yayınlanan bildirgeye 109 STK imza koymuştur. İslam Birliği için Model bir Anayasa Taslağı ASSAM WEB sitesine yerleştirilmiştir. 
2023 yılına kadar, her yıl icra edilmesi planlanan ‘’Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongreleri’’ serisinin, bu yıl uygulanacak olan 2ncisi; ASSAM-Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneğinin organizasyonu ile Üsküdar Üniversitesi, İDSB- İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği, ASDER-Adaleti Savunanlar Derneği ve Müslüman Alimler Birliği’nin iştirakiyle, 01-03 Kasım 2018 tarihlerinde ‘’İslam Ekonomisi ve Ortak Ekonomik Sistemler’’ alt başlığında, WOW Hotel Kongre Merkezi/ İstanbul’da yapılacaktır.
Kongreye İslam ülkelerinin üniversitelerinden ve Sivil Toplum Kuruluşlarından pek çok akademisyen ve siyasetçi katılacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız, TBMM Başkanımız, Cumhurbaşkanı Yardımcımız, Dış İşleri, Ticaret, Hazine ve Maliye, Sanayi ve Teknoloji Bakanlarımızından davetli olduğu ‘’ İslam Ekonomisi ve Ortak Ekonomik Sistemler’’ konulu Uluslar arası Kongremize teşriflerinizi bekler saygılarımı sunarım.

 

2inci Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresi Ziyaretçi Formu linki;

https://goo.gl/8KMZpM

Adres;

Wow Kongre Merkezi
Yeşilköy Mah. Atatürk Cd. 34149 No: 15-17-19
Bakırköy / İstanbul
Tel: (+90 555) 000 58 00

Okunma 2210 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 11 Mayıs 2020 10:11

Ortam

Yorum eklemek için giriş yapın