Cuma, 17 Ocak 2020 00:00

Büyükşehir ASSAM’a Kaynak Verse Ne Olacak?

Yazan
Öğeyi Oyla
(2 oy)

Son dönemde Adnan Tanrıverdi’nin başkanlığını yaptığı ASSAM üzerinden hem iktidara hem İslam’a saldırıyorlar. Alpaslan Yıldız "Büyükşehir ASSAM'a kaynak verse ne olacak?" makalesiyle yalan haberlere detaylı bir şekilde cevap vermiş.

Bu bizdeki sol kesimin İslam düşmanlığı şizofreni boyutundadır. Her an her dakika İslam’a saldırmak için bahane ararlar. Buldular da mı üzerinde tepinirler.

Son dönemde Adnan Tanrıverdi’nin başkanlığını yaptığı ASSAM üzerinden hem iktidara hem İslam’a saldırıyorlar. Neymiş Tanrıverdi resmen şeriat devleti istiyormuş. İstese ne olacak? İslam’a tabi olanın İslam’ı istemesinde ne tür bir sıkıntı var?

Hani düşünce özgürdü, isteyen istediği düşünceyi söylemeliydi. İslam olanlara yasak olacak ama teröriste serbest olacak dertleri bu!

Cumhuriyet Gazetesi ASSAM tarafından düzenlenen kongre ile ilgili provokatör haberi yaptıktan sonra Adnan Tanrıverdi Paşa Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyeliğinden istifa etti. Yanlış yaptığı için değil. Kendi üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yıpratılmasın diye. Bu kadar naif bu kadar zarafet ve nezaket içinde bir kişiden bahsediyoruz.

O Tanrıverdi Paşa ki 28 Şubat sürecinde büyük zulümler görmüş ve emekli edilmiş birisi. O zalimlerin kan kusturduğu kıymetli bir isim. Vatansever ve milletine bağlı bir kişi. Bu lüke ve millet için bedel ödeyen ömrünü harcayan bir adam.

Adnan Tanrıverdi Paşa’nın yönetim kurulu başkanı olduğu Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği’nin (ASSAM) kongresinde ayrı bir anayasası, yönetim şekli, askeri gücü, yargısı, başkenti, bayrağı, dili olan “İslam Devletler Birliği” kurulması önerildiği yönündeki haberler zaten aparatta bekleyen İslam düşmanı bir kısım solcuyu hemen harekete geçirdi.

Bu arkadaşlar 40 yıldır girmek istediğimiz AB’yi nasıl tarif ediyor acaba?

Böyle bir öneri getirilmesini ya da bu tür bir tartışmayı niye sindiremiyorlar?

Teröristlerle tiyatro izleyen, PKK’ya kaynak aktaran belediye başkanlarının alınmasına kıyameti koparan, evlatlarımızı, insanlarımızı katleden alçaklarla ittifak kuranlara gıkları çıkmayanların bu kadar şeffaf bir şekilde faaliyetlerini sürdüren ASSAM ve Tanrıverdi Paşa’ya bu atışları neden yapıyor?

Dert Paşa mı yoksa içlerinde kor olup yanan İslam düşmanlığı mı?

Tartışılan ve bir bölümü alınarak Tanrıverdi Paşa’yı hedef haline getiren konuşmasındaki şu bölüme de dikkati çekelim.  Paşa kongredeki konuşmasında “İslam Birliği olacak mı? Olacak!.. Nasıl Olacak? Ne zaman Olacak? Mehdi Hz. geldiği zaman olacak. Mehdi ne zaman gelecek? Allah bilir!.. Peki, bizim yapmamız gereken bir iş yok mudur? Ortamı hazırlamamız gerekmez mi? İşte Assam bunu yapıyor… Bu ortamı hazırladıktan sonra İslam Birliği olacak. Hayalim o ki; yarın biz kabirde olduğumuzda bu birlik olacak. O günleri bekliyoruz özlüyoruz. Onun için çalışacağız. Birlikten güç doğar. İhtilaftan bir şey olmaz. Bu gün Müslümanları harekete geçirecek birçok olay var.” İfadelerini kullanıyor. Burada rahatsız eden konu nedir?

Devam edelim.

CHP ve İYİ Partililer Cumhuriyet’in ve bir kısım sol provokatör basının köpürttüğü ASSAM ve Tanrıverdi Paşa konusuna CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da dahil oldu. Aydın gerçekten çok önemli bir bilgiye ulaşarak (!) Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de ASSAM 3. Uluslararası İslam Birliği Kongresi’ne sponsor olduğunu meclis gündemine taşıdı.

Büyükşehir Belediyesi bu kongreye destek verince ne oluyor? Şeriat devleti mi kurmuş oluyor? Yoksa dağdaki PKK’lılara para mı gönderiyor?

ASSAM da Tanrıverdi Paşa’da bu ülke için önemlidir. Büyükşehir Belediyesi sponsor olmuşsa da iyi etmiş. İslam olan bir kişinin İslam Birliği’nden yana olmasında bir sıkıntı olabilir mi?

Sorun arayan varsa AB sevdasında aramalı. Siyonistlerle işbirliğinde aramalı, Batının yalakalarında aramalı. Arayacakları yer asla Tanrıverdi Paşa değil.

Bir sözümüz de Bursa Milletvekili Erkan Aydın’a… CHP’deki en makul kişilerden biridir Erkan Aydın. Dağlıdır. Milli manevi değerlere de sahiptir.

ASSAM kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki skandallara baksın biraz. İzmir’deki rezilliklere bakmalı mesela. Daha önemlisi çok net bir vicdan muhasebesi yapmalı Erkan Aydın. PKK’lı belediye başkanlarına, PKK’lı ve HDP’lilere sahip çıkan partisinin üst yönetimi içine siniyor mu?

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni kazanamamamın açıcısı bir türlü hafifletemeyen CHP; Alinur Aktaş’a yürümeye onu yıpratmak için elinden gelen çabayı göstermeye devam ediyor.

Ancak Alinur Aktaş, her geçen gün milletin gönlünde taht kurmaya devam ediyor. Bu tür saçmalıklarla da yıpranmaz.

Nilüfer’in bankamatikleri!

Nilüfer Belediyesi’nde ve CHP’de bankamatik çalışanlarla ilgili içten içe bir tartışma yürüyüp gidiyor. İddiayla göre eski başkanı Mustafa Bozbey’in yanından ayrılmayan 4 isim belediyeden maaş alıyor. İddiaya göre işe gitmeden çalışıyor gösterilerek maaş verilen bu isimler Özlem Aydın, Sedat Akar, Yankı İçöz ve Mustafa Gazioğlu. Belediyede ve CHP’de kulaktan kulağa dolaşan ve tepkiyle karşılanan bu durum, uzun süredir böyle devam ediyor. Nilüfer Belediyesi kaynaklı bilgilere göre NİLBEL üzerinden çalışan bu 4 isim kamuoyunda bankamatik personel olarak tabir edilenlerden. İşe gitmiyorlar ancak her ay düzenli bir şekilde maaşlarını alıyorlar.

Andıç’tan açıklama…

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, Güzelyalı planlarıyla ilgili eleştirilerimiz üzerine arayarak açıklama yaptı.

Öncelikle Güzelyalı bölgesinde planların iptal olması nedeniyle sadece Müteahhitlerin değil yer sahiplerinin, çalışanların, esnafın, tedarikçilerin zarar gördüğünü söyledi.

İMSİAD olarak sorunun çözümüne katkı sağlamaktan başka bir amaçlarının olamayacağını ifade etti. Belediyelerin planları yapmak için çalışma başlattıklarını ancak bunun uzun bir sürecinin olduğunu anlatan Andıç, bu sürenin mağduriyeti daha da artırabileceğine işaret etti.

Yanlış yapılan parsellerle ilgili gereken ne varsa yapılması taraftarı olduklarını ve bunu desteklediklerini ancak planların bütün olarak iptalinin buradaki günahsız kişilere de zarar verdiğini söyledi.

Bugün yapılaşmanın yüzde 90’lara vardığı bir bölgede planların iptal olduğunu ve bu planların bir an önce yapılması gerektiğini anlatan Andıç, yeni bir bölgenin imara açılması planlarının yapılması gibi bir talebin asla olmadığının altını çizdi.

İMSİAD olarak bu konuya tamamen iyi niyetle mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla müdahil olma gereği duyduklarını belirtirken, burada bir kar zarar hesabı yapılmadığını gerekirse insanların mağduriyetini önlenmesi amacıyla ekonomik olarak da destek vermek istediklerini bu nedenle söylediklerini vurguladı.

Burada emsal artışı ya da başka bir rant talebinin olmadığına da vurgu yapan Andıç, mevcut yapılaşması olan alanda sorunun çözümlenerek mağduriyetin önlenmesini istediklerini kaydetti.

Güzelyalı planları Mudanya Belediyesi tarafından yapılacak. Çalışmanın devam ettiği bilgisi var. Daha sonra Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gelecek. Planlar olmadığı için inşaatlar durmuş durumda. Planların bir an önce kamu eliyle yapılarak, sorunun çözümlenmesi şart.

Alıntı: https://sehirmedya.com/buyuksehir-assama-kaynak-verse-ne-olacak-makale,315000.html

 

Okunma 2262 defa Son Düzenlenme Cuma, 17 Ocak 2020 10:12