Cumartesi, 02 Ocak 2016 00:00

Yüzyılın Buluşu DAİŞ

Yazan
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

İngiliz kaşif Dean Kamen 2001 yılında adı Ginger olan bir aracı keşfedip, yüzyılın icadı diye dünyaya lanse etmişti. Bu aracın en önemli özelliği kullanıcısının hareketlerine göre yönünü belirlemesi, freni, gazı, direksiyonu olmaması idi...

İngilizlerin tek buluşu Ginger değildir elbet. Tarihe mal olmuş başka icatları da var. Mesela, Arabistan'da Vahhabiliğin yeşertilmesi. Osmanlı'nın yıkımına neden olan ırkçılık tohumlarının ekilmesi ,İslam aleminin kalbine bir hançer misali Siyonist Yahudi terör devletinin sokulması,Türkiye’de Kamalist rejimin inşası hep İngiliz icadıdır.

 Peki DAEŞ,DEAŞ,DAİŞ veya Türkçesi IŞİD olan örgüt neyin nesi? Mucidi kim? Suriye’de ve Irak’ta kim ve ne için savaşıyor?

Irak ve Suriye (bilad-ı Şam) bölgesi din savaşlarının merkez üssü olan Kudüs ve Mezopotamya’ya yakın bir bölge. Bu bölge üzerinde tarihte nice haçlı seferleri,nice kanlı savaşlar yaşandı. Farklı din ,mezhep ve ırklar bu bölgede bulunuyor.Böyle olunca bölge her zaman patlamaya hazır  bir bomba olmuştur.

1890 ikinci küreselleşme hareketi sonrası bölgedeki savaşlar petro-din odaklı olmuştur. Yani bu savaşların kaynağı petrol, motivasyonu ise din olmuştur. Bu savaşlarda mağdur olan bölge halkı ise hiçbir zaman kendi öz kaynaklarına sahip olamamıştır. Buna İran da dahildir...

Anglo Saksonların ,bu asırda petrolü kontrol altında tutmak adına çıkardıkları savaşların sonuncusu Suriye ve Irak ‘ta ki DAİŞ savaşıdır...

DAİŞ'in amacı Irak ve Şam'da bir İslam Devleti kurmak, halifeliği tekrar ayağa kaldırmak olmadığı aşikardır. Bölgede ki İslam mirasına karşı hunharca tutumu, İslam’ın savaş hukukunu hiçe sayan uygulamaları, Siyonist Yahudi Terör Devletine tek bir mermi bile sıkmaması, Esed ve YPG ile işbirliği halinde olması ve daha nice gerekçeler ileri sürülebilir.

Peki DAİŞ’in amacı ne?

Hatırlatmak gerekirse; Fransa, Paris'teki terör saldırılarının ardından Suriye'deki DAİŞ hedeflerine saldırıları arttırdı. BM Güvenlik Konseyi'ne diplomatik destek için bir karar tasarısı sundu. Ve kabul edildi.Bu karar da DAİŞ'in, Ankara, Tunus, Beyrut ve Paris'teki terör saldırıları ile Rus uçağının düşürülmesi eylemleri kınanarak, örgütün uluslararası barış ve güvenliğe tehdit oluşturduğu vurgulandı.

Fransa’nın DAİŞ’le ilgili karar tasarısını onaylayan Birleşmiş Milletler, isteyen her ülkenin Suriye’yi vurmasının yolunu açtı.

Bilahere, bu örgüt bahane edilerek bölge adeta abluka altına alındı. Amerika, İngiltere, Fransa,Almanya,Rusya  doğu Akdeniz’e savaş gemilerini yığdı.Bunca askeri yığınak kısıtlı imkanlara sahip DAİŞ terör örgütü için değil elbet...

Burda ince bir planın tatbik edildiği çok açık. Bu planı yapanın tıpkı 100 yıl önce Şerif Hüseyin ‘i kullanarak bölgeyi kendi çıkarları doğrultusunda ilmek ilmek inşa eden satranç ustası Anglo Sakson aklı ve Yahudi şeytanlığı olduğu kanaatindeyim.

Başka kimse bu kadar gücü Doğu Akdeniz'e yığamazdı.

Peki bütün bunlar ne  için kimin yararına yapılmaktadır.

Bir çok amaç güdüldüğü kesindir.Zira İngiliz bir hamlede birkaç sonuç almayı sever.

Akla gelenler;İslam karşıtlığını artırmak,sünni İslam’ı vahşetle anılır hale getirerek Ehli Sünnet akımların önünü kesmek.DAİŞ  cetveli ile Ortadoğu sistemini Büyük Ortadoğu’ya dönüştürmek. Bu esnada bölge nüfusunu göçle azaltmak. İsrail’in güvenliği için bölge ufalanarak küçücük kanton devletler oluşturmak.Suriye ve Irak’ta şimdiden devletçikler oluştu bile.Batı sistemine başkaldırma potansiyeline sahip İslami direnişi kırmak.Enerji kaynaklarını kontrol etmek.

Yahudi Terör Devletinin yaptığı mezalimi örtmek;

Şöyle ki DAİŞ ortaya çıktığından beri , Dünya kamuoyunda Yahudi vahşeti artık konuşulmamaktadır. DAİŞ’'in ortaya çıktığı tarihlerde Dünya, Yahudi Terör Devleti'nin Filistin’e uyguladığı ambargoyu konuşuyordu. Mavi Marmara inisiyatifi gibi inisiyatifler bunu delmeye çalışırken ortaya çıkan vahim manzara Terör Devletini çok zor duruma düşürmüştü. Tam da bu sıralarda sünni olarak lanse edilen DAİŞ örgütü Irak'ta ortaya çıkıverdi...

İsrail’in sahildeki Filistinli çocukları katledişi Dünya gündemindeyken birden bire DAİŞ vahşeti medyaya servis edildi. İsrail’in vahşeti unutturuldu.

Şunu açıklıkla söyleyebilirim ki ,Suriye - Irak - Ürdün hatta Türkiye paramparça edilmek isteniyor.DAİŞ bu amaca hizmet eden bir cetveldir.Yeni sınırlar oluşturulurken Sykes –Picot yerine ,bugün Yahudi Kerry -Ermeni Lavrov rol almıştır.

Amaç ;Büyük İsrail’dir.

Amaç ;bölgede İsrail'den güçlü bir devletin olmamasıdır...

Lakin "kader gayrete aşıktır."

Gayret bizden, Tevfik  Allah (c.c.)’den dir.

Okunma 4374 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 02 Ocak 2016 16:37
Yorum eklemek için giriş yapın