السبت, 15 تموز/يوليو 2023 00:53

15 Temmuz'a Yönelik ASSAM Basın Bildirisi

كتبه
قيم الموضوع
(0 أصوات)

بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

وَمَكَرُوا وَمَكَرَ اللّٰهُۜ وَاللّٰهُ خَيْرُ الْمَاكِر۪ينَ۟

 

Onlar tuzak kurdular. Allah da tuzak kurdu.

Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.

Al-i İmran Suresi, 54. Ayet

15 Temmuz 2016 akşamı, TÜRKİYE CUMHURİYETİ eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain bir dahili saldırıya maruz kalmıştır. Ülkemizin aydınlık geleceğini yok etmek isteyen, tasması Batılı Emperyal devletlerin elindeki vatan hainleri harekete geçmiş, devletimizi ve vatanımızı ele geçirmek maksadıyla, kanlı bir kalkışma girişiminde bulunmuşlardı. Ancak milletimiz, bu kalkışmada ülkeyi bölmek isteyenlere karşı durarak tek yürek olmuş ve kararlılığını ortaya koymuştur. 

Hain terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleştirilmek istenen işgal girişimi, kahraman milletimizin cesaret-iman ve feraseti; Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kararlı duruşu ve cesur liderliğinde, Allah'ın inayeti ile bertaraf edilmiştir.

Çanakkale bitmedi.

27 Mayıs, 28 Şubat,15 Temmuzlar ile devam ediyor. Zalimler boş durmuyor yine gelecekler. Ancak biz, her türlü istismara, kalkışmaya karşı milletçe uyanık olmak mecburiyetindeyiz.

Milletimizin selameti, vatanımızın bütünlüğü, devletimizin bekasına yönelik tehdit ve tehlikelere karşı birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız.

15 Temmuz gecesi ve devamındaki bu mukaddes mücadele sırasında, çıplak elleriyle, gövdeleriyle zırhlı araçlara, tanklara karşı koyan, mermilere göğsünü siper edip şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sıhhat ve selamet dileriz.

 

ASSAM Yönetim Kurulu

15.07.2023 / İstanbul

قراءة 111 مرات آخر تعديل على السبت, 15 تموز/يوليو 2023 08:18
الدخول للتعليق